Skupina A

Řidičské oprávnění skupiny A opravňuje k řízení motocyklů bez omezení. 

Řidičské oprávnění lze udělit jen osobě, která dosáhla věku 24 let.

Řidičské oprávnění pro skupinu A lze udělit rovněž osobě, která dosáhla

a) věku 21 let, pokud je řidičské oprávnění omezeno jen na tříkolová motorová vozidla, nebo

b) věku 20 let, pokud je tato osoba nejméně 2 roky držitelem řidičského oprávnění pro skupinu A2.

Opravňuje k řízení: 1. motocykly s postranním vozíkem nebo bez něj,

2. tříkolová motorová vozidla s výkonem převyšujícím 15 kW

Teorie:

Žadatel je již držitelem řidičského oprávnění skupiny A s omezením (A2). Teorii nemá povinnou.

Žadatel není držitelem řidičského oprávnění skupiny A s omezením (A2). Absolvuje výuku na skupinu A bez omezení.

Praxe:

Žadatel je již držitelem řidičského oprávnění skupiny A s omezením (A2). Může se podrobit výcviku v rozsahu, jaký si dohodne s autoškolou a složí zkoušku z jízdy.

Žadatel není držitelem řidičského oprávnění skupiny A s omezením (A2). Absolvuje přímo výcvik na skupinu A bez omezení. Výcvik a závěrečná zkoušky musí být provedeny na motocyklu o výkonu nad 35 kW.


Ceník a Obchodní podmínky jsou vyvěšeny v kanceláři autoškoly.

Všechny potřebné informace, Vám rádi řekneme osobně, prostřednictvím telefonu či emailu.

Učebnice + výukové CD ZDARMA !!!

Jak vypadá závěrečná zkouška od roku 2016? Zde je vzorová ukázka.

Od začátku sezóny 2019 budeme při výcviku používat japonské airbagové vesty Hit-Air. Tyto vesty jsou od našeho partnera Racevest.cz, který tyto vesty dodává na český trh. Díky těmto vestám chceme nabídnout svým studentům větší pocit bezpečí, jistotu a zároveň jim jít příkladem, co se bezpečnosti při jízdě na motocyklu týče.

Tato vesta je vyvinutá pro každodenní ježdění na silnici i mimo ni, perfektně padne na jakoukoliv postavu díky dvěma dodávaným velikostem a stahovacím popruhům. Je nositelná přes jakékoliv oblečení a doplněna páteřním chráničem.

To, že je potřeba se neustále vzdělávat ví snad každý. Platí to pro všechny, a to v každém oboru. Proto jsem začal spolupracovat s firmou "Bezpečně na motorce akademie" a pro své studenty  mám připravenou 10% slevu na kurzy bezpečné jízdy.

Pro výuku teorie a přípravu na závěrečnou zkoušku naše motoškola používá a doporučuje následující výukové materiály. V publikaci najdete nejrůznější témata od výbavy přes základní údržbu motocyklu až po jeho samotné řízení. Bezpečná jízda má své logické zákonitosti, které je potřeba mít na paměti a držet se jich. Brožuru můžeš stáhnout zde.


Barevná ilustrovaná učebnice pro žadatele o řidičské oprávnění skupin AM, A1 a A. Jezdci-začátečníci ocení teoretické základy ovládání motocyklu, upozornění na záludnosti složitějších jízdních situací a tipy na jejich zvládání. Nechybí důležitá kapitola o konstrukci motocyklu a jeho údržbě, která poslouží při přípravě na ústní zkoušku z ovládání a údržby motocyklu. Celkem 80 stran.


Učebnice pro skupiny AM, A1, A2, a A. Motorkáři zde najdou vše potřebné přehledně rozdělené do témat, respektive vyučovacích předmětů, "Ovládání a údržba vozidla", "Teorie a zásady bezpečné jízdy" a výběr z "Předpisů o provozu vozidel". Celkem 104 stran. Nahlédnutí do učebnice zde.  

Darujte svým blízkým dárkový poukaz