Skupina A

Řidičské oprávnění skupiny A opravňuje k řízení motocyklů bez omezení. 

Řidičské oprávnění lze udělit jen osobě, která dosáhla věku 24 let.

Řidičské oprávnění pro skupinu A lze udělit rovněž osobě, která dosáhla

a) věku 21 let, pokud je řidičské oprávnění omezeno jen na tříkolová motorová vozidla, nebo

b) věku 20 let, pokud je tato osoba nejméně 2 roky držitelem řidičského oprávnění pro skupinu A2.

Opravňuje k řízení: 1. motocykly s postranním vozíkem nebo bez něj,

2. tříkolová motorová vozidla s výkonem převyšujícím 15 kW

Teorie:

Žadatel je již držitelem řidičského oprávnění skupiny A s omezením (A2). Teorii nemá povinnou.

Žadatel není držitelem řidičského oprávnění skupiny A s omezením (A2). Absolvuje výuku na skupinu A bez omezení.

Praxe:

Žadatel je již držitelem řidičského oprávnění skupiny A s omezením (A2). Může se podrobit výcviku v rozsahu, jaký si dohodne s autoškolou a složí zkoušku z jízdy.

Žadatel není držitelem řidičského oprávnění skupiny A s omezením (A2). Absolvuje přímo výcvik na skupinu A bez omezení. Výcvik a závěrečná zkoušky musí být provedeny na motocyklu o výkonu nad 35 kW.


Ceník a Obchodní podmínky jsou vyvěšeny v kanceláři autoškoly.

Všechny potřebné informace, Vám rádi řekneme osobně, prostřednictvím telefonu či emailu.

Jak vypadá závěrečná zkouška od roku 2016? Zde je vzorová ukázka.

Od začátku sezóny 2019 budeme při výcviku používat japonské airbagové vesty Hit-Air. Tyto vesty jsou od našeho partnera Racevest.cz, který tyto vesty dodává na český trh. Díky těmto vestám chceme nabídnout svým studentům větší pocit bezpečí, jistotu a zároveň jim jít příkladem, co se bezpečnosti při jízdě na motocyklu týče.

Tato vesta je vyvinutá pro každodenní ježdění na silnici i mimo ni, perfektně padne na jakoukoliv postavu díky dvěma dodávaným velikostem a stahovacím popruhům. Je nositelná přes jakékoliv oblečení a doplněna páteřním chráničem.

Pro výuku teorie a přípravu na závěrečnou zkoušku naše motoškola používá a doporučuje následující výukové materiály. V publikaci najdete nejrůznější témata od výbavy přes základní údržbu motocyklu až po jeho samotné řízení. Bezpečná jízda má své logické zákonitosti, které je potřeba mít na paměti a držet se jich. Brožuru můžeš stáhnout zde.


Jízda na motocyklu je komplexní věc, při které jsou veškeré faktory společně propojené. Brožura Na motorce bezpečně má být návodem k pokročilým tréninkům, které se zdokonalují prostřednictvím specializovaných motoškol v České republice.  Brožuru můžeš stáhnout zde.


Učebnice pro skupiny AM, A1, A2, a A. Motorkáři zde najdou vše potřebné přehledně rozdělené do témat, respektive vyučovacích předmětů, "Ovládání a údržba vozidla", "Teorie a zásady bezpečné jízdy" a výběr z "Předpisů o provozu vozidel". Celkem 104 stran. Nahlédnutí do učebnice zde.  

Darujte svým blízkým dárkový poukaz


© 2017 Motoškola Vacek Všechna práva vyhrazena. 
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!