Představujeme se

O NAŠÍ MOTOŠKOLE

Zajišťujeme výuku všech znalostí a dovedností, které jsou pro získání řidičského průkazu potřeba. Této činnosti se věnuji již 14 let a vlastním profesní průkaz učitele pro všechny kategorie ŘP (A, B, C, D, T, E). Mám zkušenosti nejenom z výuky ve své motoškole, ale i v některých českých a slovenských motoškolách. Jako v každé motoškole sestává naše výuka z praktických jízd a hodin teorie. Praktický výcvik provádíme od ranních hodin až po hodiny večerní včetně sobot a nedělí, kdy si každý žák zvolí termín, který mu nejlépe vyhovuje. Praktické jízdy se provádí v Blansku a přilehlém okolí. Termíny teoretické výuky si studenti také vybírají podle svých možností. Ve výcviku se Vám budou věnovat učitelé s nadšením a s klidným přístupem k výuce a doufáme, že i Vy oceníte úroveň výuky a výcviku. Řidičský průkaz získáváte na celý Váš život, není to módní doplněk, který odložíte až vás omrzí. Naším cílem není být nejlevnější motoškolou, ale kvalitní motoškolou, která Vás řádně připraví nejenom k závěrečným zkouškám, ale k životu na silnici.

Zamyslete se nad tím, kdo Vás má připravovat ... Chcete, aby Vás ve výcviku na skupinu "A" připravoval člověk, který je sám motorkářem, který se stále zdokonaluje v oboru, nebo Vám stačí i učitel, který na motorku sedne když dobře, tak při výcviku (může pří samostatné jízdě žadatele na motocyklu jezdit za žákem pouze v autě) a vlastně vůbec netuší jak správně motocykl ovládat ...

Učitelé autoškol se po získání profesního průkazu již nemusí nikterak vzdělávat ... Vše je pouze na jejich dobrovolnosti ... 

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat, nebo nás navštivte na adrese Smetanova 4, Blansko.


          Naše činnost ...  aneb co děláme proto, být pro Vás tou nejlepší volbou. 

      Fotogalerie se zobrazí po kliknutí na fotku u příspěvku.


Start Driving Instruktors - Červenec/2022

Projekt je realizován Asociací autoškol ČR ve spolupráci s Asociací center bezpečných jízd a s dalšími partnery se zaměřením na zdokonalovací výcvik začínajících řidičů automobilů. Projekt je inspirován rakouským systémem vzdělávání řidičů s možným zapojením rodičů mladých začínajících řidičů. Od loňského roku je projekt rovněž rozšířen o vzdělávací aktivity určené učitelům autoškol.

Nežij vteřinou - červen/2022

Po dvouleté pauze se opět vrátila dopravně-bezpečnostní akce pořádaná PČR (Krajské ředitelství Jihomoravského kraje), kolegy z HS a VP - za armádu ČR, IZS, ale i dalšími partnery, mezi které se řadí i naše motoškola.

Jako vždy jsme si užili přátelskou atmosféru, ukázky IZS, získali cenné rady odborníků, setkání s přáteli i zajímavé aktivní ukázky motobikes sportu. Video.

Kurz pro učitele autoškol - Květen/2022

Dvojdenní program vzdělávání - semináře a následné zdokonalovací kurzy bezpečné jízdy na motocyklu. Jedná se o program sestavený speciálně pro učitele autoškol, zkušební komisaře a instruktory motoškol, kteří se podílejí na přípravě budoucích řidičů motocyklů. 

  • Dopravní psychologie
  • Hlavní příčiny dopravních nehod
  • Rozbor výuky v autoškolách
  • Fyziologie řidiče motocyklu
  • Správné provádění předepsaných jízdních úkonů ke zkoušce
  • Zdokonalování jízdních vlastností učitele na polygonu

Pitland.cz - Zima 2021/2022

I v průběhu zimy je potřeba se aktivně připravovat na novou motocyklovou sezónu. Trénink prostě nikdy nekončí ... V Pitlandu se jezdí se na elektrických motorkách, na kterých je opravdu velká zábava jezdit. Není zde spojka a tak nemusíte řešit řazení a můžete se tak soustředit pouze sám na sebe a na jízdu. Vše co potřebujete pro jízdu si můžete přinést, nebo si za pár korun půjčit. A nezapomeňte - Kdo nepadá, nezrychlí :-)

Silniční motoškola 2.0 Brno - Srpen/2021

Pro sezónu 2021 byla připravena nová verze silniční motoškoly 2.0, ve které najdete ještě více tréninku, ještě individuálnější přístup instruktorů a ještě lepší výukovou plocha na Polygonu Brno. Byl snížen celkový počet lidí v jednom kurzu, v každé skupině je maximálně 5 účastníků na instruktora a k tomu všemu 90 minut tréninku navíc. Masarykův okruh nabízí 5,4 km toho nejlepšího asfaltu a prvotřídní bezpečnostní prvky. Prostě ideální místo, kde poznat limity jak vaše, tak motorky. O výuku se starali profíci ve svém oboru. Bývalý pilot MotoGP Karel Abraham nebo šéfredaktor magazínu Motohouse Karel Táborský. Ti všichni se nám snažili předat svoje know -how.

Kurz pro učitele motoškol - červen/2021

Speciální kurz pro učitelé autoškol (kde jsme letos byl již po šesté) proběhl letos ve dnech 14. - 15. 6. 2021. První den proběhl v hotelu Bezděz ve Starých splavech, kde byli probrány předměty - dopravní psychologie, první pomoc a časté příčiny nehod motocyklistů. Ve druhém dni jsme se přesunuli na autodrom do Sosnové, kde jsme nacvičovali zejména úkony potřebné k závěrečným zkouškám nových žadatelů o ŘP, ale i další vhodné prvky k zařazení do výuky. Stejně jako v loňském roce nám přijel předat důležité informace p. Jiří Hejník a to z oblasti fyziologie aneb jak se nenadřít na motorce.

Start Driving Instruktors - Květen/2021

V ČR se nemusí učitelé autoškol pravidelně vzdělávat, lze tedy předpokládat, že kvalita učitelů nedosahuje ideální úrovně. U nás v Auto/motoškole tomu tak není. Vzděláváme se stále, abychom novým žadatelům o ŘP předali co nejvíce potřebných informací.

Tento projekt vznik v roce 2020 se zaměřením na začínající řidiče ve věku od 18 - 24 let, neboť se jedná o nejrizikovější věkovou kategorii. Kurz je pro všechny účastníky zdarma - www.startdriving.cz

Motoškola StopNehodám.cz Květen/2021

Ve středu 26.05.2021 proběhla na Autodromu ve Vysokém Mýtě motoškola, kterou pořádalo sdružení StopNehodám.cz pod vedením zkušeného šéf - instruktora Vládi Maška a jeho týmu. Motoškola ProStart je pro všechny věkové kategorie. Pro ostřílené borce a rovněž i pro začínající řidiče a řidičky motocyklů všech typů, případně i pro jejich tandem.


Kurz pro učitele motoškol -  červen/2020

Již tradiční dvoudenní speciální kurz pro učitelé autoškol (kde jsme letos byli již po páté) proběhl letos ve dnech 09. - 10. 6. 2020 na automotodromu v Sosnové. V loňském roce došlo k částečné obměně programu, kterého se pořadatelé drželi i v letošním roce. V prvním dni našeho setkání byli našimi předměty dopravní psychologie, první pomoc a seminář o častých příčinách nehod motocyklistů. Ve druhém dni jsme se pak přesunuli na autodrom, kde jsme nacvičovali zejména úkony potřebné k závěrečným zkouškám nových žadatelů o ŘP, ale i další vhodné prvky k zařazení do výuky. Novinkou byla fyziologie aneb jak se nenadřít na motorce s Jirkou Hejníkem.Motoškola s Lukášem Peškem 52  Říjen/2019

Kurz bezpečné a plynulé jízdy v rámci projektu "Nechoď za svůj LIMIT" s Lukášem Peškem 52. Celodenní kurz provedl účastníky několika stanovišti, kde si nacvičili správné brždění, průjezdy pomalými zatáčkami, průjezdy rychlými zatáčkami, nacvičili si vyhýbací manévr, práci s tělem a pohledem do zatáček, a to vše pod odborným dohledem a za osobní účasti Lukáše Peška. Součástí byly rovněž přednášky o správném vybavení na motocykl (oblečení, helma) a třeba také o tom, jak vybrat správné pneumatiky. 

Silniční motoškola - Automotodrom Brno - Srpen/2019

Masarykův okruh nabízí necelých 5,4 km toho nejlepšího asfaltu a prvotřídní bezpečnostní prvky. Prostě ideální místo, kde poznat limity jak vaše, tak motorky. O výuku se starali profíci ve svém oboru jako je Pepa 'Sršeň' Šiler, Karel Táborský nebo závodník Moto GP Karel Abraham. Ti všichni se nám snažili předat svoje know-how.

Okruháři.cz - červenec/2019 

Nechal jsem se zlákat nabídkou - "Jeden den na okruhu ti dá víc, než celá sezóna na silnici" a vydal se na brněnský Masarykův okruh to zjistit. Proběhla teoretická příprava, převod teorie do praxe na polygonu a to nejlepší na konec - jízda na okruhu, kde jezdí ti nejlepší piloti světových šampionátů.

Kurz pro učitele motoškol - červen/2019

Tradiční dvoudenní speciální kurz pro učitelé autoškol (kde jsme letos byli již po čtvrté) proběhl letos ve dnech 29. - 30. 6. 2019. V letošním roce došlo k částečné obměně programu. V prvním dni našeho setkání byli našimi předměty dopravní psychologie, první pomoc a seminář o častých příčinách nehod motocyklistů. Ve druhém dni jsme se pak přesunuli na autodrom, kde jsme nacvičovali zejména úkony uvedené ve vyhlášce č. 167/2002 Sb., ale i další vhodné prvky k zařazení do výuky.

Nežij vteřinou - červen/2019

Již 12. ročník dopravně-bezpečnostní akce, kterou pořádá Policie ČR.        Je mi ctí být jedním z předních partnerů ...

    Učme se přežít - Květen/2019

Druhá květnová neděla patřila návštěvě polygonu ve Vysokém Mýtě, na kterém poprvé za dobu trvání projektu "Učme se přežít", proběhl zdokonalovací kurz v řízení motocyklu pod vedením hlavního instruktora Vladimíra Maška a jeho týmu.


Airbagová vesta Hit-Air

Od začátku sezóny 2019 budeme při výcviku používat japonské airbagové vesty Hit-Air. Tyto vesty jsou od  našeho  partnera Racevest.cz, který tyto vesty dodává na český trh. Díky těmto vestám chceme nabídnout svým studentům větší pocit bezpečí, jistotu a zároveň jim jít příkladem, co se bezpečnosti při jízdě na motocyklu týče. 

Tato vesta je vyvinutá pro každodenní ježdění na silnici i mimo ni, perfektně padne na jakoukoliv postavu díky dvěma dodávaným velikostem a stahovacím popruhům. Je nositelná přes jakékoliv oblečení a doplněna páteřním chráničem.Motoškola Sršeň - Říjen 2018

Poslední zářijový den jsem zajel k jedné z největších celebrit českého motocyklového světa Pepovi "Sršňovi" Šilerovi a jeho motoškolskému týmu, na poslední kurz této motorkářské sezóny. 


Motoškola Míra Lisý - Září 2018

Je potřeba udržovat dobré vztahy s okolním světem a navazovat nová přátelství. 
Návštěva s pracovní tématikou.

Seminář a kurz bezpečné jízdy pro učitele autoškol  - červen/2018

Ve dnech 21.-22..6.2018 proběhl v rámci projektu "Učme se přežít" seminář k aktuální problematice provádění výuky a zkoušek nových řidičů motocyklů a kurz bezpečné jízdy pro učitele autoškol na autodromu v Sosnové, na kterém jsem byl již i  v minulých dvou sezónách, a tak jsem se sem vypravil i do třetice :-)          Více v článku.

Nežij vteřinou 2018 

V sobotu 2.6.2018 proběhne ve Sloupu v Moravském krasu (areál Sloupsko-šošůvských jeskyní) již 11. ročník akce s názvem "Nežij vteřinou", kterou pořádá Polici ČR. A protože nám na bezpečnosti nejenom našich studentů velmi záleží, tak na této akci velmi rádi spolupracujeme a těšíme se s Vámi na viděnou ... 


Zdokonalovací kurz bezpečné jízdy u mé partnerské motoškoly - Duben/2018

Jak jinak začít motorkářskou sezónu, než zopakováním si základního ovládání motocyklu a to pod dohledem zkušených očí instruktorů od mojí partnerské motoškoly "Bezpečně na motorce akademie", kteří vám v případě nesprávného ovládání motocyklu pomohou případné chyby odstranit, aby byla vaše další jízda bezpečnější. Všichni moji zákazníci obdrží na konci kurzu 10% slevu na kurz bezpečné jízdy do motoškoly "Bezpečně na motorce akademie", abych podpořil vaše další vzdělávání při ovládání vašeho miláčka ...


Škola bezpečné jízdy - Březen/2018

Kromě motocyklů nabízíme také výcvik pro skupinu "B", tedy pro osobní auto. Bohužel spoustu věcí si nikde jinde než na polygonu nemáme/te šanci vyzkoušet a pokud chceme svoje studenty řádně připravovat, tak je potřeba na sobě stále pracovat po všech stránkách. Takže přesto, že jsme těchto kurzů již pár absolvovali, tak opakování je matka moudrosti ....

Učme se přežít - srpen/2017

Učme se přežít je název projektu, který se snaží snížit počet a zejména pak následky dopravních nehod motocyklistů. Většina vážných dopravních nehod motocyklistů je v silničním provozu spojena s přeceňování schopností, nedostatečnými zkušenostmi, ztráty sebekontroly atp. Tyto příčiny dopravních nehod můžeme také nazvat - nedostatečnými dovednostmi. Proto si ani my nemůžeme dovolit podceňovat svoji přípravu, abychom mohli co nejlépe připravovat budoucí řidiče ...

Seminář a kurz bezpečné jízdy pro učitele autoškol - červen/2017

O víkendu 23.-24..6.2017 proběhl seminář k aktuální problematice provádění výuky a zkoušek nových řidičů motocyklů a kurz bezpečné jízdy pro učitele autoškol na autodromu v Sosnové, na kterém jsem byl již v loňském roce, a proto jsem nemohl chybět ani letos :-)

Učme se přežít - květen/2017

Při řízení motocyklu v provozu platí víc než kdekoliv jinde, že i malá chyba může být krutě trestána a může mít tragické následky. Proto by nikdo neměl podcenit sebevzdělávání. V sobotu 27.5..2017 proběhl kurz bezpečné jízdy na polygonu v Jihlavě, na kterém jsem nemohl chybět :-)

Nežij vteřinou 2017

Dne 10. června 2017 proběhne u areálu Sloupsko-šošůvských jeskyní v Moravském krasu již 9.ročník dopravně bezpečnostní akce "Nežij vteřinou", na které se podílí i naše motoškola. Nenechte si ji ujít, těšíme se na Vás :-) 

© 2017 Motoškola Vacek Všechna práva vyhrazena. 
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!