FAQ - Nejčastější otázky
Podmínky přijetí do autoškoly?
Před návštěvou autoškoly byste si měli ověřit, že splňujete zákonné podmínky pro přijetí k výuce a výcviku v autoškole, které jsou definovány zejména v § 13 zákona č. 247/2000 Sb., především:
- dosahujete věkové hranice pro příslušnou skupinu řidičského oprávnění, nebo ji dosáhnete nejpozději do 18 měsíců
- jste zdravotně způsobilí
- nejste vybodovaní nebo v zákazu řízení
Jak se mohu přihlásit?
Přihlásit se můžete na základě vyplněného a podepsaného formuláře "Žádost o přijetí k výuce a výcviku" a "lékařského posudku o zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel", který vám potvrdí váš obvodní lékař (Většina lékařů používá svůj tiskopis). Lékařský posudek nesmí být starší než 3 měsíce. Oba dva formuláře je následně potřeba dodat do kanceláře autoškoly, která na jejich základě může začít podnikat kroky k zahájení vašeho kurzu k získání vámi požadovaného řidičského oprávnění.
Přihlásit se můžete také pomocí naší E-žádosti, kde vyplníte všechny potřebné informace potřebné k vyplnění požadovaných formulářů, které vám po odeslání dat přijdou na vámi uvedenou emailovou adresu. Vyplněné formuláře vytisknete a podepíšete, necháte potvrdit obvodním lékařem a donesete do kanceláře.
Jak dlouho kurz trvá?
Optimálně by každý týden měla být odjeta jedna až dvě dvouhodinové jízdy. Tímto tempem se dokončí 28 hodinový výcvik pro skupinu B přibližně za 2 měsíce. Rychlokurz trvá 1 měsíc.
Ze zákona je omezena pouze doba trvání výuky a výcviku ode dne zahájení ke dni ukončení na 18 měsíců a lhůta pro vykonání zkoušek je 6 měsíců od ukončení výcviku.
Kolik hodin jízd musím odjet?
Minimální počet jízd je stanoven zákonem 247/2000 Sb. Pro skupinu "B" (osobní auto) je stanoven minimální počet jízd na 28 vyučovacích hodin (1 hodina = 45 minut). Pro skupinu "A" (motocykl) je minimální počet jízd stanoven na 13 vyučovacích hodin.
Ve které dny a hodiny se jezdí?
Jezdí se každý den, tedy od pondělí do neděle, cca. od 8:00 do 20:00 hod. Snažím se vždy vyhovět možnostem každého klienta.
Jak je to s teorií?
Počet teoretických hodin je taktéž stanoven zákonem 247/2000 Sb. Výuka a výcvik probíhá podle individuálního studijního plánu. Teoretickou přípravu si žadatel o řidičské oprávnění osvojí samostatným studiem a povinnými konzultacemi rozsahu stanoveném učební osnovou.
Jak probíhá závěrečná zkouška?
Zkoušky pro získání řidičského oprávnění se konají v místně příslušné obci s rozšířenou působností. Zkouškový termín zajistí autoškola po ukončení výuky a výcviku v autoškole (nejdříve ve chvíli, kdy má žák potřebné znalosti a dovednosti a současně absolvoval všechny předepsané hodiny teorie a jízd).
Zkouška v autoškole se skládá z několika dílčích částí:
- teoretická zkouška z pravidel silničního provozu (eTesty)
- praktická zkouška z jízdy
Zkouška z jízdy na motocyklech (skupiny A) je rozdělena do dvou částí:
- A) část na cvičišti:
- příprava a kontrola motocyklu
- zvláštní jízdní úkony
- B) část zkoušky: chování v provozu
Kdy a jak budu hradit kurzovné?
Kurzovné je možné uhradit najednou nebo rozloženě do splátek. V případě první splátky se hradí minimálně 1/3 kurzovného. Rozložení další platby je libovolné v průběhu kurzu a bývá dohodnuto individuálně. Celková cena není navyšována.
Kurzovné, případně první záloha, pokud platba probíhá ve splátkách, bývá hrazeno zpravidla v hotovosti při podání přihlášky nebo při zahajovací hodině. Platbu je možné uhradit i převodem z účtu.
Vložte svůj text...